بازیافت

میانگین قیمت:
از 5,000 تا 25,000,000 تومان

ارائه خدمات بازیافت زباله و انواع پسماند به صورت کاملا بهداشتی با در اختیار داشتن امکانات و نیروهای انسانی آموزش دیده

بازیافت

در واقع، بازیافت، امکان استفاده چندباره از موادی را فراهم می‌کند که زمانی فکر می‌کردیم زباله هستند. علامت بازیافت شامل، سه پیکان است که همدیگر را دنبال می‌کنند و به معنای یک چرخه بی‌پایان است.
به طور کلی بازیافت، نیاز به رشد، برداشت یا استخراج مواد اولیه جدید از زمین را کاهش می‌دهد. این امر، به نوبه خود، موجب کاهش تخریب و آسیب به طبیعت خواهد شد.
در فرایند بازیافت ما به جای استفاده از مواد خام برای تولید محصولات جدید، از مواد بازیافتی استفاده و در مصرف منابع طبیعی صرفه جویی می‌کنیم. همچنین به انرژی کمتری نسبت به تولید محصولات جدید از مواد خام نیاز داریم.

تجزیه و تحلیل اقتصادی نشان می‌دهد که بازیافت زباله و پسماند می ‌تواند درآمدی سه برابر درآمد حاصل از دفع دفن زباله و تقریبا شش برابر بسیاری از مشاغل را تولید کند.  تقریبا هر چیزی قابلیت بازیافت دارد، اما بازیافت برخی مواد مشخص رواج بیشتری دارند. از مواد قابل بازیافت می‌توان شیشه، فلزات، مواد آلی و روغن‌های موتور،کاغذ،پلاستیک و لوازم الکتریکی و الکترونیکی را نام برد.
متاسفانه خیلی از ما به این باور نرسیده‌ایم که می‌شود زباله‌ها را به مواد قابل استفاده تبدیل کرد، شاید به این دلیل که فرهنگ‌سازی مناسبی در این زمینه صورت نگرفته است.
 آمارهای بازیافت در کشور ما کمتراز 20 درصد است. اما در سال‌های اخیر این آمارها روندی افزایشی پیدا کرده اند، که این خود نشانه بسیار خوبی می‌باشد. 
زباله‌های خشک و تر دو نوع اصلی زباله هستند.سعی کنید برای کمک به امر بازیافت، همه زباله‌ها را در یک کیسه زباله یکسان نیندازید و در منزل، حداقل دو کیسه زباله داشته باشید.
اغلب مواد خوراکی، شامل پسماند​ غذاها و میوه‌ها در دسته زباله‌های تر قرار می‌گیرد و بیشتر آنها نیز قابلیت تبدیل شدن به کودها و کمپوست‌ها را دارند. اگرچه گفته می‌شود می‌توان این زباله‌ها را در زمین دفن و کمپوست تولید کرد، اما در واقع چنین کاری در زندگی‌های آپارتمان‌نشینی امروزی، نزدیک به محال است و تنها به واسطه افرادی که در حوزه بازیافت فعالیت دارند، امکان پذیر می‌باشد.
زباله خشک، شامل انواع قوطی کنسروها و ظرف‌های فلزی،​ پلاستیکی، کاغذ و مقوا​ست که همه این مواد در صورت تفکیک شدن می‌تواند دوباره جذب صنعت شود.
نکته بسیار مهمی که باید در تفکیک زباله به آن دقت کنیم، جداسازی زباله خطرناک از سایر زباله​‌های خشک و تر است. رعایت نکردن اصول ایمنی برای دفع بسیاری از زباله‌های بیمارستانی و حتی پسماند انواع باتری‌های یکبار مصرف، می‌تواند خطرات زیست‌محیطی جبران ‌ناپذیری به بار آورد.
بنابراین در صورت عدم آشنایی با بهترین روش های بازیافت  به فکر کسب آگاهی و تماس با شرکت‌هایی که افراد فعال در این زمینه دارند، باشید.


خدمات بازیافت مواد توسط شرکت کارِما برای شما

شرکت خدماتی کارِما از جمله شرکت‌های خدماتی است که در امر بازیافت نیز فعالیت داشته و با در اختیار داشتن نیروی انسانی آموزش دیده اقدام به گسترش و فرهنگ‌سازی در این حوزه کرده است.
شما می‌توانید با درخواست خدمات بازیافت مواد از شرکت کارِما، اقدام به جمع آوری پسماند خشک و تر خود کنید و در بالابردن آمار این فرایند سهیم باشید.


***(به رضایتمندی مشتریانمان مفتخریم )***
 
ویژه کاربران

دریافت اپلیکیشن موبایل کارما

می‌توانید بیش از 100 خدمت مورد نیاز، مانند نظافت منزل، لوله کشی، کارواش و خدمات خودرو، نقاشی ساختمان، تعویض روغن، خدمات زیبایی و ... را با حضور متخصصین حرفه‌ای در محل دریافت کنید و نگران کمبود وقت و یافتن متخصص ماهر و معتمد نباشید.

وب اپلیکیشن کارِما | سامانه خدمات تخصصی را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

  • ۱- در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
  • ۲- منوی بازشده را به چپ بکشید و گزینه “Add to home screen” را انتخاب کنید.
  • ۳- در مرحله بعد در قسمت بالا روی Add کلیک کنید.
متوجه شدم
وب اپلیکیشن کارِما | سامانه خدمات تخصصی را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

نصب کن
بعدا نصب میکنم